Αγαπητοί γονείς,

Μετά την ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας επαναλειτουργούν από τη Δευτέρα 1η Ιουνίου έως και την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Προκειμένου να προβούμε στον πιο πρόσφορο διαμοιρασμό των μαθητών/τριών του κάθε τμήματος σε δύο υποτμήματα για την εκ περιτροπής προσέλευση στο σχολείο παρακαλούμε, να μας ενημερώσετε μέχρι την Παρασκευή 29 Μαΐου 2020 και ώρα 12.00 π.μ., εάν θα παραμείνουν στο σπίτι για λόγους υγείας.

Για τους μαθητές/τριες που δεν θα προσέλθουν στο σχολείο παρακαλούμε να συμπληρωθεί η παρακάτω φόρμα και να αποσταλεί η συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση στο mail του σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., (η δήλωση μπορεί να συμπληρωθεί και από το gov.gr συμπληρώνοντας το παρακάτω κείμενο "Ο γιός/κόρη μου ……………… μαθητής/μαθήτρια της …………… τάξης, δεν θα προσέλθει στο σχολείο από 01/06/2020 και μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους λόγω συγκατοίκησης του/της με άτομο της οικογένειας που ανήκει σε ευπαθή ομάδα ή με άτομο που έχει νοσήσει."